Sieluisa-donitsi sammal tencel trikoo

6,907,90

Sammaleenvihreä kevyt hiusdonitsi tencel trikoosta.

 

Mikä on Sieluisa -donitsi?

Sieluisa-donitsit on valmistettu Porvoolaisen Studio Sieluisan vaatevalmistuksen ylijäämäkankaista. Jokainen erä on ainutlaatuinen ja tuotteita on saatavilla vain pieni rajattu erä! Nyt vaatevalmistuksen viimeistekin ylijäämäpalat käytetään hyödyksi ja niistä valmistetaan Rusettian käsissä hiuksia helliviä hiusdonitseja.

Hiusdonitsi, koot:

Mini – pienten lasten koko

Perus – normaalipaksuisille hiuksille

Jumbo – paksuille hiuksille

Hiusdonitsin käyttö:

Hiusdonitsi on hiuksille hellävaraisempi kuin perinteinen ponnari, sillä se ei revi hiuksia ja ehkäisee niiden katkeilua. Oikean kokoinen hiusdonitsi pitää kampauksen tukevasti paikoillaan. Hiusdonitsia voidaan käyttää myös yöllä ehkäisemään hiusten takkuuntumista.

Materiaali:

96% TENCEL lyocell, 4% elastaani (OEKO-TEX Standard 100). Ohut ja kevyt, erittäin hyvin laskeutuva kangas.

Studio Sieluisa on kotimainen vaatemerkki, joka valmistaa hidasta muotia tilauksesta sekä pienissä erissä. Yksi Studio Sieluisan tärkeimmistä arvoista on vastuullisuus. Tuotteiden elinkaarisuunnittelu, materiaalivalinnat ja kotimainen tuotanto ohjaavat yrityksen läpinäkyvää toimintaa.

Tutustu myös muihin hiusdonitseihimme.

Paino0,02 kg (kilogramma)
Koko

Mini, Perus, Jumbo

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Sieluisa-donitsi sammal tencel trikoo”

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

Voit tykätä myös näistä